A generációkutatás napjaink egyik slágertémája, amely a komoly tudományos közönséget és a gyors válaszokat kínáló ismeretterjesztő cikkek olvasóit egyaránt megmozgatja. A generációkutatók által használt címkék, jellemzők az egyes nemzedékek önmagukról alkotott képében is visszaköszönnek. Vajon visszavezethetők-e társadalmi problémáink, eltérő nézeteink és konfliktusaink az egyes generációk különbözőségére? Valóban vannak jól elkülöníthető generációk X, Y és Z betűkre redukálva, vagy ez csak mítosz, amely mostanában túl nagy figyelmet kap? Ezen a kerekasztal-beszélgetésen igyekszünk kritikus képet alkotni a generációs hovatartozás kérdésének összetettségéről. 

Meghívottaink: 

  • Dr. Székely Levente szociológus, az Ifjúságkutató Intézet és az MCC Szociológia Műhelyének vezetője, a Budapesti Corvinus Egyetem Marketing- és Kommunikációtudományi Intézetének docense. Társadalomtudósként fő kutatási területei a médiafogyasztás, az új média, a fiatalok és az információs társadalom. 2020-ban jelent meg első könyve, a Szürke hattyúk.
  • Dr. Kiss-Kozma Georgina, az MCC Ifjúságkutató Intézetének kutatásvezetője, az MCC Társadalom- és Történelemtudományi Iskola Szociológia Műhelyének kutatótanára. Kutatási érdeklődése kiterjed az ifjúságra, a fiatalok oktatási és munkaerőpiaci helyzetére, kultúrafogyasztási szokásaikra, a nemzetközi mobilitására és a nemzeti kisebbség kérdésére is.
  • Dr. Gál Katalin szociológus, a Partiumi Keresztény Egyetem Humántudományi Tanszékének adjunktusa, a Partiumi Tehetséggondozó és Karrier-tanácsadó Központ (PTKK) munkatársa. Kutatási területei közé tartozik a fiatalok munkaerőpiaci helyzetének vizsgálata, főként az átmenet a képzésből a munka világába.

REGISZTRÁCIÓ

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.