A Mathias Corvinus Collegium (MCC) pedagóguskonferenciára várja az oktatókat, szakembereket és érdeklődőket. A rendezvény célja az oktatás új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzésrendszerébe is betekintést kínál.

A konferencia programja:
13:30–14:00 Regisztráció
14:00–14:30 A konferencia megnyitása
14:30–16:00 Előadás: Az online tér hatalma és generációk a 21. század iskoláiban – Tari Annamária pszichoanalitikus, pszichoterapeuta

A 21. század információs kora elhozta az állandó kapcsolatban levés lehetőségét, a szinte kezelhetetlen mennyiségű információt. Mindez elvezetett ahhoz, hogy a szeparációs szorongás elkerülése, a csend, az elmélyülés, amikor csak gondolkodunk, ábrándozunk, a múlt század cselekvéseinek tűnnek. Azonban a jól működő emberi kapcsolatok kialakításához alapfeltétel az érzelmek, az érzelmi intelligencia, az empátia, amelyekhez az offline „gyakorlás” elengedhetetlen. Sok vonás változik a gyermekek és tinédzserek érzelmi működésében, amit muszáj megértenünk ahhoz, hogy az oktatás konstruktív folyamat maradhasson. Fontos kérdés lett tehát, hogy mit tehet egy pedagógus a saját érzelmeivel, a tanítás új problémáival kapcsolatban? Vannak-e biztos pontok, avagy mindent újra kell alkotni?

16:00–16:30 Szünet
16:30–18:30 Választható workshopok

Szeretetnyelvek az oktatásban, avagy az érzelmi intelligencia fejlesztése
Fegyverneki Gergő, módszertani tréner, digitálispedagógia-szakértő, középiskolai tanár 

A tanulók ismereteinek és készségeinek fejlesztése mellett egyre fontosabb, hogy mentális állapotukkal, szubjektív jóllétükkel, érzelmi intelligenciájukkal is foglalkozzunk pedagógusként. De hogyan hozható ez közös nevezőre a különféle tantárgyak témáival, akár az irodalommal vagy a matematikával? A pozitív tanulási környezet kialakításához segítségül hívjuk Gary Chapman pszichoterapeuta öt szeretetnyelvét, amelyeket az előadás során módszertani ötletek és jó gyakorlatok formájában újraértelmezünk tantermi munkára hangolva.

Maximális csoportlétszám: 30 személy
Feliratkozni az alábbi linken lehet: ITT

Konfliktuskezelés az iskolában
Fehérpataky Balázs, a Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programjának igazgatója, a Pázmány Péter Tudományegyetemen trénere 

Gyakran öntudatlanul felhasználói vagyunk konfliktuskezelési módszereinknek, de könnyen tudatosíthatjuk és gazdagíthatjuk örökölt, tanult repertoárunkat. Mi működik a gyakorlatban, és mi nem? Hogyan válhatunk tudatos konfliktuskezelőkké az iskolában és azon túl? Interaktív beszélgetés hétköznapi munkahelyi konfliktusainkról és kezelési módszerekről, melyeket ösztönösen használunk vagy épp kerülünk.

Maximális csoportlétszám: 30 személy
Feliratkozni az alábbi linken lehet: ITT 

18:30 A konferencia lezárása

A résztvevő pedagógusnak igazolást biztosít a Mathias Corvinus Collegium Egyesület. Az igazolás elnyeréséhez Az online tér hatalma és generációk a 21. század iskoláiban című előadáson és egy műhelyfoglalkozáson való részvétel kötelező.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezési sorrend alapján zárjuk le a részvételi listát. Ezért tisztelettel kérjük, hogy részvételi szándékát az űrlapok egyikének a kitöltésével jelezze.