Vajon természetes, hogy gyanakvóak vagyunk az idegenekkel és számunkra furcsa szokásaikkal szemben? Természetes-e, hogy egész embercsoportok ellenségesen viszonyulnak másokhoz? A másság és a tudatlanság lenne a probléma forrása?

A Transylvania Lectures sorozat következő rendezvényén dr. Farhad Dalal ilyen és hasonló kérdéseket vet fel, miközben amellett érvel, hogy az emberi csoportosulások nem maguktól alakulnak ki, hanem létrehozzák őket. Továbbá kifejti, hogy a hatalmi viszonyok jelentős szerepet játszanak ezekben a folyamatokban, mivel áthatják az érzelmi és kognitív mechanizmusok mozgósításának módjait, amivel létrehozzák és fenntartják a „mi” és „ők” csoportosításokat. A szakember emellett kritikusan áll hozzá a multikulturalista, antirasszista és sokszínűségi diskurzusokhoz és az említett kérdésekről való gondolkodásmódjukhoz.

Dr. Farhad Dalal brit pszichoterapeuta és csoportelemző, aki egyénekkel, csoportokkal és szervezetekkel is dolgozik. Több mint harminc éve folytat független praxist, kezdetben Londonban, jelenleg Devonban. Író, oktató és előadó, Nagy-Britanniában és nemzetközileg is tevékenykedik. Munkatársaival a közelmúltban kezdett csoportos pszichoterápiás képzéseket tartani Indiában. Eddig négy könyve jelent meg: Taking the Group Seriously; Race, Colour and the Processes of Racialization; Thought Paralysis: The Virtues of Discrimination; and CBT – The Cognitive Behavioural Tsunami: Managerialism, Politics and the Corruptions of Science.

Beszélgetőtársa dr. Gergely Orsolya szociológus, Sapientia EMTE oktatója. Közel két évtizede az egyetem Csikszeredai Karának munkatársa, fő kutatási terepe Erdély, Székelyföld. Oktatói és kutatói munkája mellett nagyon fontosnak tartja a tudománynépszerűsítést.

REGISZTRÁCIÓ

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.