A Mathias Corvinus Collegium (MCC) meghívására Szatmárnémetibe látogat dr. Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta. A tapasztalt szakember a Szülők Akadémiája című rendezvénysorozat keretében tart nyilvános előadást – nem csak szülőknek.
Helytállni az életben – közös feladatunk ez kortól, nemtől, nemzetiségtől függetlenül. A helytállás, a talpon maradás azonban nem egy ösztönös, örökölt képesség. Megküzdő- és állóképességet igényel, ehhez pedig nemcsak fizikai, hanem mentális feltételeknek is meg kell felelnünk. A fejlődésünk során a testi teherbíró képesség mellett legalább annyira fontos a szilárd önazonosság és a mentális értelemben teherbíró, megküzdő én kialakulása, kialakítása.
Bagdy Emőke előadásában sorra veszi az énkép fejlődésének szakaszait: a szubjetív ént, a visszatükrözött ént, a tulajdonított ént, valamint az énideált. E fogalmak jelentősége nem kevesebb, mint hogy ezekből épül ki a „lelki gerinc”, a „lelki izomzat”, azaz maga az identitás.
Meghívott előadónk dr. Bagdy Emőke professzor, klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta, szupervizor, az MCC Fiatal Tehetség Programjának fővédnöke. 1981-ben a klinikai szakpszichológus-képzés bázisintézeti vezetője lett, majd 1985-ben Debrecenben a Személyiség- és Klinikai Pszichológiai oktatócsoport majd tanszék vezetője. 1994-től 2001-ig a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Klinikai Pszichológiai Tanszékét vezette, 2000-től pedig megalapította a Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szakát. Mindenkor elkötelezett híve volt a tudatos személyiségfejlesztésének. Kutatómunkája a pszichodiagnosztikától a pszichoterápiákon át széles spektrumban mozog.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A részvételi szándék az alábbi űrlap kitöltésével jelezhető: ITT
A Facebook-eseményen való visszajelzés nem minősül regisztrációnak. Kérjük, a regisztrációs lapot is töltse ki.