A digitális nemzedékként azonosított Z generáció évek óta jelen van a munkaerőpiacon, ugyanakkor a korosztállyal kapcsolatban máig sokféle kérdéssel és félreértéssel találkozhatunk a hétköznapokban. A munkáltatók általános tapasztalata, hogy a bedrótozott nemzedék újszerű, időnként egészen szokatlan helyzeteket teremtett a munka világában, s a problémák feloldása és megoldása komoly feladatként jelenik meg a szervezetekben. Vajon mit tudunk a Z generációs munkavállalókról? Mi határozza meg a viselkedésüket, gondolkodásmódjukat, kommunikációjukat? Mi alapján választanak munkát, és hol keresnek állást? Mik a Z generációval való együttműködés előnyei? Mik lehetnek az együttműködés során a jellegzetes konfliktuspontok? Milyen kommunikációs stratégiákkal lehet ezeket feloldani? 

Meghívott előadónk dr. Guld Ádám médiakutató, kommunikációs szakember, tanácsadó, a Pécsi Tudományegyetem Társadalom- és Médiatudományi Intézet Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékének habilitált egyetemi docense, a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíj ösztöndíjasa. Alapító tagja és titkára a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság eHétköznapok szakosztályának, illetve a médiatudományi oktatással, kutatással és tehetséggondozással foglalkozó Médianegyed Egyesületnek. Fő kutatási területe a kortárs médiakultúra vizsgálata, ezen belül elsősorban a generációs médiahasználat és kommunikáció, valamint a média világában megszerezhető hírnév természete foglalkoztatja. Szakmai és tudományos konferenciák előadója, tudománykommunikációs munkája kapcsán a hazai médiumok rendszeres szereplője. Az elmúlt években három önálló kötetet publikált, ezek közül a legfrissebb 2022 májusában jelent meg A Z generáció médiahasználata: jelenségek, hatások, kockázatok címmel. 

Az eseményen az előadó beszélgetőtársa Kalóz János-György klinikai szakpszichológus, mentálhigiénés szakember, addiktológus.

REGISZTRÁCIÓ

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.