Olvasási idő: 2 perc

Öt napot töltöttek Erdélyben a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Egyetemi Programjának pécsi diákjai június 18–22. között. A fiatalok bázisa a veresszéki MCC-központban volt, de Hargita megye több településére is eljutottak a tartalmas napok alatt.

A látogatásról Jánossy Dávid programkoordinátor így számolt be:

A kiránduláson a hallgatók felfedezték a térség történelmi, kulturális és néprajzi kincseit. Kádár Kincső néprajzkutató, az MCC munkatársa máig élő népszokásokról mesélt a jelenlévőknek. Kitért Erdély nagy tájegységeinek öltözködési, építészeti, lakás- és gasztrokultúrájára, szót ejtett az aktuális kihívásokról, nehézségekről, majd a székelyek letelepedéséről, a magyarok és székelyek közötti különbségekről beszélgetett a csapattal.

Potyó Judit agrármérnök a térség gyógynövényeit mutatta be a diákoknak. A teakeverékekhez és fűszersókhoz szükséges hozzávalókat közösen gyűjtötte össze és dolgozta fel a csapat. A programból nem maradhatott ki a borospataki Gyimesi Skanzen meglátogatása sem.

A szellemi, lelki feltöltődésen túl a testet is pallérozták a fiatalok. Túráztak a Szent Anna-tónál, és megnézték a mellette lévő kráterben elterülő Mohos-tőzeglápot is. Valamint eljutottak a gyimesbükki Rákóczi-várba és az ezeréves határra is, ahol a vasúti őrházban hallhattak Magyarország ezeréves történetéről. A résztvevőkre várt még egy csíkszeredai út is, ahol meglátogatták a helyi MCC-központot, és Kádár Kincső mesélt a városban történt 20. századi változásokról.