A Mathias Corvinus Collegium céljának tekinti, hogy a különböző programjainkban tevékenykedő fiatalok mellett a pedagógusokat is bevonja mindennapjai körforgásába. Ennek eredményeként a tanév folyamán pedagógusoknak szóló rendezvényekkel is készülünk. Nincs ez másként idén sem!

Az eseményünk célja, a szakmai eszmecsere mellett, hogy megköszönjük a helyi intézményvezetőknek, tanítóknak, tanároknak, hogy nyitottan fogadták tevékenységünket a kezdetektől, és segítségünkre voltak úgy a Fiatal Tehetség Program, mint Középiskolás Program népszerűsítésében Hargita megyében.

Nagy szeretettel értesítjük, hogy a Mathias Corvinus Collegium idén is megszervezi a pedagógusoknak szóló rendezvényét Csíkszeredában, amelynek meghívottja dr. Gergely Orsolya szociológus, egyetemi oktató és dr. Tódor Imre pedagógus, akik a mesterséges intelligencia oktatásban való alkalmazásáról tartanak előadást. Hogyan lehet a mesterséges intelligencia lehetőségeit a tanítás és tanulás szolgálatába állítani? Miként könnyíti meg a mindennapi rutinos pedagógiai munkánkat az óratervezésben, a feladatok készítésében és az értékelési folyamatban? Milyen módszerek segítségével taníthatjuk meg a gyerekeknek az MI hatékony használatát? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre fogunk választ kapni az előadás során.

Gergely Orsolya szociológus, a Sapientia EMTE oktatója. Fő kutatási területe az erdélyi, székelyföldi női vállalkozók helyzete, több nemzetközi kutatási programban vesz részt. Tizenkét éve tagja a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának Társadalomtudományi Tanszékén működő médiakutató csoportnak, amely a média gyermekekre és fiatalokra gyakorolt hatását kutatja.

Dr. Tódor Imre a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium társadalomtudományokat oktató középiskolai tanára, valamint a Sapientia EMTE Tanárképző Intézetének egyetemi adjunktusa.

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT.