A Transylvania Lectures sorozat következő rendezvényén bepillanthatunk a globális csereprogramok világába. A globalizáció folyamatában felértékelődnek ezek a mozgalmak, hiszen hídként működnek, kultúrákat kötnek össze, elősegítik a karrierlehetőségeket és a nemzetközi megértést. A programok nemcsak a személyes fejlődés és tanulás lehetőségét kínálják a résztvevőknek, hanem döntő szerepet játszanak a karrierpályák alakításában és a szakmai kapcsolathálók határokon átívelő bővítésében is. A beszélgetésen az egyéni fejlődésben betöltött szerepen túl, tágabb értelemben is megvizsgáljuk a csereprogramok jelentőségét, kitekintve a közösségi, társadalmi előnyökre és kihívásokra.

A beszélgetés meghívottaitól a programok szervezői és résztvevői nézőpontját is megismerhetjük. Áttekintjük, hogy a nemzetközi csereprogramok hogyan szolgálhatnak katalizátorként az oktatási és szakmai fejlődéshez, miközben hozzájárulnak a globálisan összekapcsolt társadalom alakításához.

Taylor Kay a Council on International Educational Exchange/Nemzetközi Oktatási Csereprogramok Tanácsának (CIEE) ügyvezető igazgatója. A CIEE évente 30 000 nemzetközi látogatónak kínál kulturális csereprogramokat az Egyesült Államokban, és több mint 15 000 amerikai fiatal számára nyújt oktatási, képzési és tanítási lehetőségeket 40 nemzetközi helyszínen. Taylor Kay 17 évet töltött a Maine állambeli CIEE-nél, és 180 000 résztvevő elhelyezését felügyelte a Work & Travel programban. Emellett a CIEE gyakornoki és szakmai pályakezdő csapatát is vezette, és hozzájárult a Camp Exchange USA program kifejlesztéséhez, amelyben fiatalok ifjúsági nyári táborokban vállalnak munkát. Korábban az Egyesült Államok Külügyminisztériumában és a National Democratic Institute for International Affairs szervezetnél dolgozott, valamint az amerikai Békehadtestben szolgált Nyugat-Afrikában. A mesterképzést a George Washington Egyetemen végezte el nemzetközi fejlesztésből, az alapképzést pedig a virginiai Richmond Egyetemen politológiából. Vallja, hogy a Csendes-óceán déli részén töltött külföldi tanulmányok megváltoztatták az életét.

Bogdan Bob Rădulescu színész, vállalkozó, 1999 és 2006 között vett részt amerikai interkulturális csereprogramokban. Emellett aktív közösségi szerepvállaló, környezetvédelmi és humanitárius ügyekkel egyaránt foglalkozik. Kiváló mesélő, közismert történetek és karakterek megalkotója, számos multimédiás művészeti projekt szerzője vagy résztvevője, és a közösségi médiában hatalmas követőtáborral rendelkező szereplő.

Beke-Szabó Csilla a Student Travel Romania országos igazgatója, aki 27 éve dolgozik a kulturális csereprogramok és utazások területén. Jártas a nemzetközi kapcsolatokban, interkulturális kommunikációban, menedzsmentben, ifjúságfejlesztésben és stratégiai tervezésben is. A Student Travel országvezető a csereprogramok terén, a cég évente mintegy 1700 diák látogatását szervezi meg az Egyesült Államokba a Work and Travel, Camp USA és Internship USA programok keretében, emellett izlandi összeköttetésekkel is rendelkezik.

Szepessy László a  Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának végzős hallgatója, 7 éve tagja az MCC közösségének. Az MCC Fellowship program keretében jelentős nemzetközi tapasztalatokra tett szert: fenntarthatósággal kapcsolatos kutatásokat végzett Dél-Afrikában, a Fokvárosi Egyetemen. Emellett az Erasmus programnak köszönhetően a Budapesti Corvinus Egyetemen is tanult. A romániai Magyar Ifjúsági Tanács (MIT) képviseletében több nemzetközi konferencián és kongresszuson is részt vett.

Székely Blanka televíziós újságíró, az MCC nemzetközi kapcsolatok csapatának tagja. Korábban az Egyesült Államokban a Cultural Homestay International (Kalifornia) interkulturális csereprogramjainak menedzsere volt, emellett résztvevőként is megtapasztalta a Work & Travel és Internship nyújtotta lehetőségeket.

REGISZTRÁCIÓ

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.